Поліпропіленові труби та фітинг
Труби з поліпропілену під паяння і фітинг PPR до них
Сучасне будівництво й архітектура сильно змінилися в останні кілька десятиліть, завдяки технологіям, що розвиваються. У промисловому та громадянському будівництві використовують сучасні технології монтажу інженерних систем. Розвиток технологій можлива завдяки сучасним матеріалам, одним із яких є — поліпропілен. Використання поліпропілену у виробництві систем трубопроводом дає змогу створювати системи найскладніших конфігурацій.
Поліпропіленові труби та фітинг до них прийшли на заміну сталевим і металопластиковим системам водопостачання й опалення. Сьогодні все більше будівельних компаній використовують поліпропіленові продукти. Для монтажу внутрішніх систем водопроводу та опалення поліпропілен — оптимальне рішення. Це не дивно, тому що, порівнюючи зі сталевими трубами PPR труби, мають цілу низку незаперечних переваг.
Переваги поліпропілену:
- мала вага - поліпропіленові труби набагато легші від сталевих;
- легкий монтаж — з'єднання відбувається через зварювання розтрубним методом;
- хімічна стійкість (інертність) — поліпропілен нетоксичний і це не впливає на якість води;
- стійкі до корозії — на стінках трубопроводу не утворюються вапняні відкладення, а пропускна здатність зберігається впродовж усього терміну експлуатації;
- стійкість до змін — витримують різкі перепади температури (+95 °C) і тиску (25атм);
- низька теплопровідність — не дає змогу утворенню на поверхні труби конденсату;
- тривалий термін експлуатації — від 10 до 50 років.
У поліпропіленових виробів є й незначні вади, які треба враховувати:
- чимале температурне розширення за високої температури теплоносія, можливе провисання довгих ділянок трубопроводу; використовувати компенсаційну петлю та частіше ставити кріплення
- проникність кисню — корозія металевих елементів арматури та кісткового обладнання; використовувати арматуру з латунним наповненням
- крихкість — у разі тривалого впливу ультрафіолетового світла матеріал стає крихким.
Склад і властивості поліпропіленових труб
Поліпропіленові труби бувають одношарові та багатошарові (армовані). Одношарові PPR труби роблять чотирьох типів:
- Перший тип виготовляють з гомополімеру і використовують під час організації водопостачання, промислових комунікацій і системи вентиляції.
- Другий тип виготовлений з блоксополимера і застосовується для створення найміцніших інженерних мереж.
- Третій тип зроблений з сополимера, може бути застосований для монтажу всіх типів комунікацій, вирізняється здатністю рівномірно розділяти навантаження на систему.
- Четвертий тип виготовляють із важкозаймистого полімеру. Система витримує робоче середовище до 90 градусів. Зупинити свій вибір краще саме на цих поліпропіленових трубах.
Багатошарові труби так само випускають чотирьох типів, плюс армування. Як армування слугують перфорований або суцільний шар алюмінієвої фольги, базальтове волокно або поліетилен. Армовані труби меншими від мірних деформацій.
Сфера застосування поліпропілену.
Завдяки своїм властивостям сфера застосування поліпропіленових трубопроводів дуже широка. Їх використовують під час монтажу холодних і гарячих водопроводів, під час монтажу систем опалення, для технічних трубопроводів, вентиляційних систем і систем кондиціювання. Широка сфера застосування поліпропілену вимагає можливості монтажу трубопроводів різної складності. Це доступно завдяки високій варіативності поліпропіленового фітингу.
На сучасному ринку виробників поліпропілену є великий вибір фітингу різного діаметра, різновидів і призначення. До фітинга з поліпропілену належать такі різновиди виробів:
Види поліпропіленового фітингу.
- Муфти — з'єднувальні, перехідні та нарізні;
- Кути — з'єднувальні та редукційні;
- Трійники — з'єднувальні, перехідні та нарізні;
- Крани, вентилі, радіаторні крани;
- Обводи, компенсаційні петлі;
- Фільтри, зворотні клапани, кріплення;
- Американки, хрести та ін.
Все це велика різноманітність поліпропіленового фітингу для пайкових труб дасть змогу зібрати інженерну систему будь-якої складності.
Поліфузне зварювання поліпропіленових труб.
З'єднання труб і фітинга відбувається через поліфузне зварювання — це процес, коли кінець труби та розтруб фітинга зварюють спеціальним паяльником для поліпропілену.
Спочатку трубу та фітинг розміщають для майбутнього монтажу з'єднання. Місце стику зачищають і видаляють бруд. Потім, притиснувши до нагрівальних елементів паяльника — насадки, трубу та фітинг гріють до температури плавлення 250-270 °C, зазвичай це від 5 до 12 секунд — залежить від діаметра труби. Коли процедура розігрівання завершена трубу та фітинг знімають із нагрівної насадки паяльника та фіксують на час охолодження місця зварювання. Коригацію з'єднання можна зробити в перші 2-3 секунди зварювання, а охолодження триває 30 секунд. У результаті виходить стійке гідроізоляційне з'єднання, яке не потребує обслуговування й яке можна забетонувати.
На сьогодні на ринку трубопроводів із поліпропілену є величезний вибір. Представлені торгові марки як із багаторічною історією й професіоналізмом працівників, так і зовсім молоді гравці амбітні та гідні уваги. Покупцеві складно зробити вибір і визначитися, позаяк багато суперечливої інформації надходить із різних джерел. Наші менеджери допоможуть вам зробити правильний вибір з огляду на ваші умови. Телефонуйте та замовляйте на сайті нашого інтернет-магазину.